V sredo, 5. 6. 2024, je bil čudovit dan. Po pouku smo odšli domov, potem pa smo se vrnili nazaj v šolo, saj smo imeli Noč pravljic.

Zbrali smo se v garderobi. Ko smo bili vsi zbrani, smo v telovadnici odložili stvari. Najprej smo pripovedovali pravljice, nato so bile na vrsti igre. Igrali smo se s padalom in med dvema ognjema. Nato smo šli k večerji. Jedli smo palačinke z marmelado in čokoladnim namazom. Ko smo jedli, so učiteljice zavrtele film Sreča na vrvici. Po jedi smo odšli na sprehod. Temno je bilo, ko smo prispeli nazaj v šolo. Iz torb in nahrbtnikov smo vzeli sladkarije in pričel se je kino. Vse dobrote smo delili med seboj. Učiteljice so ugasnile film in to je pomenilo, da gremo spat. Pospravili smo za seboj in se začeli pripravljati na spanje. Vmes je Vall še veselo zaigral na harmoniko, mi pa smo zaplesali. A kmalu nas je pramagala utrujenost, zato smo ugasnili luč in zaspali. Naslednje jutro smo se že kar zgodaj zbudili. Preoblekli smo se, si umili zobe in obraz, se počesali in pospravili ležišča. Svoje stvari smo odnesli na svoj znak. Pojedli smo tudi zajtrk in odšli v jutranje varstvo. No, petošolci pa so se že navsezgodaj razmigali na kolesih, saj so imeli kolesarski krožek.

Jaz obožujem Noč pravljic in upam, da bo ta dogodek tudi naslednje šolsko leto.

                                                                                                                                            Zala Bobek (učenka 4. razreda)