Ostali dosežki

Ostali dosežki v šolskem letu 2018/2019

25. 9. 2018
OTROŠKI LIKOVNI NATEČAJ pri Krašu – Tinsko
Svoja dela razstavljajo:
Žana Skale Mastnak – 4. r. (PŠ Loka pri Žusmu)
Aleks Čavš, Patrik Peperko – 5. r. (PŠ Loka pri Žusmu)
Maja Sterkuš, Lucija Bratec – 4. r.
Sara Mastnak, Kaja Plank – 5. r.

29. 9. 2018
LIKOVNA KOLONIJA PLANINA 2018
Svoja dela razstavljata:
Anej Tanšek – 9. a
Maksim Loknar – 9. b

19. 10. 2018
MEDNARODNI GRAFIČNI BIENALE – Torun (Poljska)
Diploma in razstava grafike:
Žiga Polšak – 8. b

22. 10. 2018
PROJEKT eTwinning
Prijavljenih je bilo osem projektov v šolskem letu 2017/2018.
Sedem projektov je dobilo Nacionalni znak kakovosti. 
Trije od teh projektov pa so dobili še Evropski znak kakovosti in certifikat:
“P.E.A.C.E.” – PeacefulEmpatheticAffectionateConsciousEtwinners
sodelovali so učenci 7. a in 7. b razreda;

– “Wundervolle Welt der Tiere”,
sodelovali so:
Tamara Hudournik, Klavdij Lesjak, Ana Mastnak, Leja Planko, Eva Robič, Nuša Sinkar, Tilen Tičer – 7. a
Neža Bobnar, Danaja Krajnc, Luka Mansutti, Miha Mansutti, Nina Polenek Štorman, Ana Užmah – 7. b
Mateja Krošl, Ambrož Skale, Anja Skale, Eva Skale, Jakob Tojnko – 8. a
Patrik Lesjak, Nika Tanšek, Nik Zendzianowsky, Tinkara Žnidarec – (učenci so v š. l. 2017/2018 obiskovali 9. r.);

Projekt Wundervolle Welt der Tiere je osvojil nacionalno nagrado tudi v Nemčiji
(2. mesto v starostni kategoriji 4-11 let).
https://www.kmk-pad.org/programme/etwinning/auszeichnungen/deutscher-etwinning-preis/preistraegerprojekte-2018.html?fbclid=iwar1d-itmxgtj4nce38evmiywdcgir_twjrteztyf7p3mrilhclwolgo3s90

 “World Smile Day – Friday 6th October”
    sodelovali so učenci 7. a in 7. b razreda.

Vsi trije projekti so objavljeni tudi v posebni rubriki na evropskem portalu
https://www.etwinning.net/sl/pub/highlights/schools-awarded-european-q18.htm#c705

S tem je bilo delo učencev in mentorice Lilijane Puhner priznano na najvišji evropski ravni.

26. 10. 2018
8. mednarodni bienale otroškega prostorskega oblikovanja “PO FABIANIJEVIH POTEH”
Diploma in razstavljeno delo:
Iva Čede, Jerneja Gajšek – 8. a

29. 11. 2018
Ministrstvo za izobraževanje znanost in šport ter Center RS za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja sta OŠ Slivnica pri Celju podelila nacionalno nagrado ZLATI KABEL 2018
za mednarodni eTwinning projekt Wundervolle Welt der Tiere (Čudoviti svet živali)
v starostni kategoriji 12–15 let.
Sodelovali so:
Tamara Hudournik, Klavdij Lesjak, Ana Mastnak, Leja Planko, Eva Robič, Nuša Sinkar, Tilen Tičer – 7. a;
Neža Bobnar, Danaja Krajnc, Luka Mansutti, Miha Mansutti, Nina Polenek Štorman, Ana Užmah – 7. b;
Mateja Krošl, Ambrož Skale, Anja Skale, Eva Skale, Jakob Tojnko – 8. a;
Patrik Lesjak, Nika Tanšek, Nik Zendzianowsky, Tinkara Žnidarec – (učenci so v š. l. 2017/2018 obiskovali 9. r.).

17. 1. 2019
Razpis Mladi za razvoj Šentjurja in Dobja 2017/2018
Nagrajeni raziskovalni nalogi:
– “RIFNIŠKE ZGODBE”
Karin Kristan, Sara Pungeršek – 7. b
Iva Čede, Jerneja Gajšek, Oskar Gajšek, Anja Skale, Eva Skale – 8. a
Maj Drobne, Žiga Polšak, Marko Završek – 8. b
Luka Voga, Jan Muškotevc – 9. b

– “SLIVNIŠKO JEZERO”
Maruša Maček – 9. a
Maksim Loknar – 9. b

6. 2. 2019
KRESNIČKA (šolsko tekmovanje)
Priznanje:
Klemen Trobec – 2. r.
Brina Gajšek, Nika Tia Antlej, Jan Gunzek – 3. r.

14. 2. 2019
8. literarni in fotografski natečaj “DELO Z ŽIVALMI IN SKRB ZA ZNANJE”
1. mesto na fotografskem natečaju
Maruša Vovk – 9. a

28. 2. 2019
Občinski kviz “ALI POZNAŠ SVOJO OBČINO?”
3. mesto
Jerneja Gajšek, Jakob Tojnko – 8. a
Žiga Poljšak, Jure Kokol, Maj Drobne, Nika Melanšek – 8. b

21. 3. 2019
Likovni natečaj “PLANICA IN OTROCI” (nagrajenih 10 OŠ v Sloveniji)
Nagrada za učence izbirnega predmeta LS II:
brezplačen ogled uradnega treninga in kvalifikacij skokov v Planici.

5. 4. 2019
MEHURČKI – tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje (šolsko tekmovanje)
Priznanje:
Eva Polenšek, Neža Johan, Jan Reberšak, Jaka Šentjurc, Luka Krajšek, Ula Čuješ, Jerneja Salobir – 1. r.
Julija Petek, Tinkara Breg, Manca Kupec Arzenšek, Timon Jelen, Rebeka Jevšnik, Andrei Buianov – 2. r.
Mateja Majerič, Brina Gajšek, Nika Tia Antlej, Tinkara Mastnak, Jan Gunzek – 3. r.
Leja Loknar, Matic Podhraški, Pia Peperko – 3. r. PŠ Loka pri Žusmu