Pred enim letom, natančneje 17. maja 2023, se je že drugič pričela vseslovenska akcija »TOM potuje, otroke obiskuje«. V tem letu je TOM-ov nahrbtnik prepotoval celo Slovenijo in obiskal kar 167 osnovnih šol.  Zelo smo veseli, da je bila med njimi tudi naša šola. V akciji smo učence in učenke pozvali, da na list anonimno zapišejo, o katerih vprašanjih ali temah se ne morejo ali ne upajo pogovoriti s svojimi starši ali drugimi odraslimi osebami. Na TOM telefon je prispelo preko 10.000 takšnih anonimnih zapisov otrok, ki so jih analizirali, rezultate pa predstavili v poročilu »Kaj si mladi želijo, da bi odrasli vedeli o njih?«.

Vabimo vas, da si preberete poročilo in začutite, kaj nam otroci želijo sporočiti in katere so tiste teme, s katerimi še vedno ostajajo sami. Poročilo si lahko preberete tukaj.