V tednu pred Martinovim so učenci PŠ Loka pri Žusmu sodelovali v akciji “Otroci za varnost v prometu”, katere namen je ozaveščanje splošne javnosti o problematiki alkohola v prometu. Učenci so na trši list obrisali svoje roke, nato pa na njih napisali ali narisali sporočilo na temo alkohola in prometa. V četrtek, 10.11. 2022, so svoja sporočila v sodelovanju s policisti PP Šentjur predali voznikom. Opozarjali so jih, naj ne pijejo alkohola, kadar vozijo. V petek, 11. 11. 2022, so izdelane rokice s sporočili odnesli še domov. Glede na odziv voznikov, še posebej pa na vtise učencev, ki so povedali, da je bila akcija perfektna, super, zabavna, da bi jo lahko izvedli vsak mesec, se bo šola akcije zagotovo udeležila tudi v prihodnjem letu.