V četrtek, 10. novembra 2022, smo za sedmošolce organizirali kulturni dan, povezali smo ga s  projektom Rastem s knjigo. V ta projekt so že 17. leto vključeni vsi slovenski sedmošolci. Namenjen je spodbujanju bralne kulture, uveljavljanju kvalitetnih izvirnih slovenskih leposlovnih del in spodbujanju obiskovanja splošnih knjižnic. Ob obisku Knjižnice Šentjur so učenci izvedeli veliko o splošni knjižnici, sistemu Cobiss, rokovanju z dragocenejšim gradivom, projektu Rastem s knjigo, reformaciji, reformatorjih in avtorjih knjige Reformatorji v stripu, ki jo je vsak sedmošolec prejel v dar. Napisal jo je Boštjan Gorenc, ilustriral Jaka Vukotič, spremno besedo je napisal dr. Kozma Ahačič. Ogledali so si tudi  predstavitveni filmček. Delo je nastalo v okviru projekta Bohoričevo leto (2020).

Obiskali so Ipavčevo hišo in si podrobno ogledali razstavo o Ipavcih, znamenitih šentjurskih skladateljih in zdravnikih. V Galeriji Zgornji trg so si ogledali dela, ki so nastala v okviru pete slikarsko-kiparske kolonije. Navdih za ustvarjanje so umetniki črpali iz življenja in del Antona Martina Slomška, od njegove smrti letos mineva 160 let.