Učenci in učiteljice s PŠ Prevorje, smo se v soboto, 11. 5. 2019, odpravili v Brežice, kjer so nas pričakali nasmejani in dobrovoljni člani PGD Brežice in zaposleni Centra za obveščanje Brežice.

Rezultat iskanja slik za 112

Dopoldne je minilo kot bi mignil: aktivno spoznavanje gasilske opreme, ogled poveljniškega vozila in ostalih gasilskih vozil, ogled garderobe, natančen prikaz obveščanja gasilcev, pozivniki, termo daljnogled… Vrhunec dneva je bila zagotovo “vožnja” z gasilsko avtolestvijo. Z višine smo lahko občudovali prelep razgled, marsikdo pa je premagal tudi strah pred višino.

Povezana slika

V Centru za obveščanje smo izvedeli veliko novega, razmišljali kdaj poklicati številko 112 in bili priče konkretnim klicem, kar nas je najbolj navdušilo. Zaposleni so prijazno odgovarjali na naša vprašanja in nam predstavili zanimive zgodbe.

 

 

Na poti domov smo se ustavili še na gradu Rajhenburg. Ogledali smo si več razstav: Gube, Primož Kozmus: Odličja, Trapisti v Rajhenburgu in Grajsko pohištvo 18. in 19. stoletja. 

Tako zabavno-poučen “izlet” pa se mora zaključiti, kajne? Seveda, s sladoledom! Povezana slika