Učenci 7. razreda so se pridružili akciji Pismo za lepši dan, ki poteka pod okriljem YoungCaritas Slovenija z namenom, da starejšim in osamljenim ljudem praznične dni polepšamo s pismom. Poleg tega ta akcija mlade spodbuja k ustvarjalnosti, solidarnosti in ročnemu pisanju.

Učenci so pri izbiri vsebine imeli proste roke – naši sedmošolci so večinoma pisali o svojih zanimanjih, družini, šolskih prigodah, nastala pa je tudi kakšna pesmica. Svoja pisma so opremili tudi s prazničnimi voščili in risbicami.

Pisma smo že 1. decembra 2023 poslali na Slovensko Karitas, z njihove strani pa bodo nato predana v roke starejšim, večinoma stanovalcem v domovih starejših občanov. Upamo, da jim bodo tudi naša pisma polepšala dan in vlila upanje v boljšo prihodnost.

Več o akciji: https://youngcaritas.si/pismo-za-lepsi-dan/