Ko 6. dan v mesecu decembru kmalu po šestnajsti uri objame črna črna tema, nastopi čas, da obudimo spomine na srečanje z dobrosrčnim in plemenitim gostom v belem, ki je tega dne, na svoj god, v spremstvu parkeljnov in angela, v času pouka, obiskal le izbrane šole. S svojim prihodom je mnoge razveselil, nekatere pa malo opomnil, kaj pomeni biti priden in spoštljiv. Med učence je delil svoje modre nauke in darilca. Hvaležni smo mu, da nam je namenil nekaj svojega dragocenega časa. Zahvaljujemo se tudi ekipi knjižničarskega krožka, ki je Miklavža s spremstvom najela. Z njim je podpisala večletno pogodbo. Velika verjetnost je, da nas bo Miklavž z izbrano družbo obiskal tudi naslednje leto. Miklavžev obisk so organizirali sedmošolci Jakob in Klemen Trobec, Niko Skrbinšek in Aljaž Vodeb. Poskrbeli so tudi za njegov obisk na podružnici v Loki pri Žusmu.

Ko so šolo istega dne zapustili zadnji učenci, je v šolski prostor stopil še en gost. Napotil se je v smer knjižnice, kjer je prejšnja leta prebil zelo veliko časa … Uganete, kdo nas je obiskal? Pomagajte si z eno od fotografij. Vsem pošilja lepe pozdrave.