“Če želiš, da te drugi prenašajo, prenašaj ti druge.” (Sv. Tomaž Kempinski)

Danes obeležujemo mednarodni dan strpnosti, ki ga je 16. novembra 1995 v Deklaraciji o načelih strpnosti razglasila Generalna konferenca UNESCO. Strpnost v družbi je pogoj, da lahko sobivamo v miru in sožitju. Ko smo strpni, se zavedamo, da nismo edini na svetu, in znamo biti razumevajoči do drugih, tudi do tistih, ki se nam zdijo drugačni.

V šolskemu vsakdanu pogosto spregovorimo o tej temi. Pri pouku angleščine smo v več razredih skupaj prebrali preprosto a povedno knjigo Todda Parra It’s Okay to Be Different (V redu je, če si drugačen). Po njegovem vzoru smo nato ustvarili svojo šolsko knjigo, za katero so sodelujoči učenci prispevali svoje misli in risbice.

Knjigo smo objavili tudi v istoimenskem eTwinning projektu, v katerem so sodelovale šole iz Francije, Grčije, Italije, Nemčije, Poljske in Slovenije. V okviru projekta je nastala tudi skupna mednarodna knjiga: https://read.bookcreator.com/1q6NbVQ2c4W80H8hl88XXAty1Ie2/fy2AJbLdTGKQDZA7BxQUMA/AYLX_AxMRlyZAoB81qiPTg.

Bodimo strpni!