V petek, 27. 10. 2023, sta nas obiskala gasilca Boštjan Novak in Jožko Pacek s PGD Prevorje, kar smo nestrpno pričakovali, saj nam gasilci vsako leto pripravijo kaj novega in zanimivega.

Najprej nas je poveljnik društva Boštjan Novak izobrazil o gasilstvu, naravnih nesrečah, vrstah gašenja in še in še. Sledila je vaja evakuacije zaradi uhajanja plina. Vajo smo dobro opravili. Po vaji je sledila še praktična vaja gašenja z vodo.

Zadnji del srečanja smo posvetili drug drugemu: vodja šole Mateja Kramer se jima je zahvalila za dobro sodelovanje, učenci so jim poklonili svoje likovne izdelke, vrtčevski otroci pa kar pravi gasilski avto. Gasilca pa sta Podružnični šoli Prevorje predala zahvalno plaketo v znak dobrega, uspešnega sodelovanja ob njihovi 50-letnici delovanja. 

Ob jubileju jim iskreno čestitamo.