Na enodnevnem taboru smo gostili 43 tretješolcev iz OŠ Mozirja.

Tretješolci so se v spremstvu učiteljic najprej odpravili na krajši pohod na Mačkov hrib, kjer so se orientirali in prepevali najrazličnejše banse. Sledile so športne igre na igrišču in seveda težko pričakovana večerja. Po večerji so uživali v kurjenju ognja in veselo rajali ob prepevanju pesmi. Na nebu pa so lahko opazovali tudi prelet mednarodne vesoljske postaje. Sledile so astro delavnice v organizaciji astronomskega društva Kosci Šentjur, kjer so si učenci ogledali zvezdarno in nadvse uživali v opazovanju zvezd. Naslednje jutro so se po zajtrku in v spremstvu učencev 4. in 5. razreda naše šole,  odpravili na kmetijo Bevc v Krivico, kjer sta jim ga. Katja in  g. Martin prijazno razkazala  kmetijo in predstavila njihovo delo. Učenci so ugotovili, da dela na kmetiji nikoli ne zmanjka in da se lahko zavleče tudi pozno v noč. Po ogledu so se posladkali še z dobrotami izpod pridnih rok gospodinje Katje. Čas jim je kar prehitro minil in odpravili so se nazaj proti šoli Prevorje, kjer jih je čakalo kosilo. Polni prijetnih vtisov so se po kosilu odpeljali nazaj v Mozirje.