V sredo, 19. 4. 2023, je na Turistični kmetiji Žurej potekalo 5. slikarsko srečanje Pod megaliti na Žusmu 2023. Dogodek je organiziralo Društvo Izviri Dobrina – Sekcija Megaliti Žusma. K sodelovanju so povabili tudi učence naše šole, ki so se slikarskega ustvarjanja z veseljem udeležili.

Tako so Matic, Neža, Alina, Luka in Zvonko v sodelovanju s slikarji ustvarjali svoje umetnine. Slikali so podobe Žusma in okolice. Veseli so bili vseh navodil in spodbud umetnikov ter pri ustvarjanju  neizmerno uživali. Posebej navdušeni so bili nad umetninami, ki so nastajale izpod ustvarjalnih prstov slikarjev. No, morda bo tudi nam kdaj kaj takšnega uspelo, so dejali, ko so se vračali proti šoli.

Naslednji dan, v četrtek, 20. aprila 2023, je bila otvoritev razstave vseh nastalih izdelkov. Kulturni program so obogatili tudi učenci naše šole s petjem in igranjem na instrumente.

Društvu se najlepše zahvaljujemo za povabilo in sodelovanje na slikarski koloniji z željo, da nas še kdaj povabijo medse.