Vsako leto nas v mesecu oktobru obiščejo gasilci PGD Loka pri Žusmu, da skupaj izvedemo vajo evakuacije.

Tudi letos je bilo tako. 12. oktobra smo se učenci po malici zbrali v šolski jedilnici in prišel je gasilec gospod Darko Mikša. Povedal nam je, da so električne naprave, kot so telefon, tablica, računalnik, električni skiro, zelo nevarne, saj lahko povzročijo požar. Razložil je, kaj naredimo in kako se umaknemo, če pride do požara. Podaril nam je tudi gasilca Florija, ki je bil maskota Gasilske olimpijade v Celju. Ko smo se vse pogovorili, smo izvedli vajo evakuacije.

Zazvonil je zvonec in hitro smo stekli na igrišče oziroma varno točko. Pri umiku smo pomagali otrokom iz vrtca. Na igrišču smo naredili tudi gasilsko fotografijo. Nato sta  gasilca Urban in Primož gasila našo šolo. Še dobro, da ni bilo pravega požara!

Vsem gasilcem se najlepše zahvaljujemo za sodelovanje.

                                                                                                                                       Alina Centrih, 4. razred