Na tekmovanju za Stefanova priznanja so učenci naše šole dosegli izjemne rezultate.

Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 6 učencev 8. razreda in 7 učencev 9. razreda. Kar 9 učencev se je uvrstilo na področno tekmovanje, štirje iz 8. razreda in pet iz 9. razreda. Na državnem tekmovanju sta  sodelovala dva učenec a naše šole. Priznanja so prejeli:

  • Jan Žekar, 9.b – ZLATO STEFANOVO PRIZNANJE NA DRŽAVNI RAVNI
  • Jure Tojnko, 9. b – SREBRNO STEFANOVO PRIZNANJE NA DRŽAVNI RAVNI
  • Benjamin Lipnik, 8.r – SREBRNO STEFANOVO PRIZNANJE
  • Gregor Mansutti 8.r – SREBRNO STEFANOVO PRIZNANJE
  • Janja Polšak, 9. b, Kaja Tovornik, 9. b, Marko Skale, 9. a in Julija Artiček Jovan, 9. a – BRONASTO STEFANOVO PRIZNANJE
  • Sebastjan Obrez, Maja Mesarec, 8.r- BRONASTO STEFANOVO PRIZNANJE

Posebno sta se izkazala na področnem tekmovanju Jan Žekar, saj je dosegel 2. rezultat in Jure Tojnko, ki je zasedel 5. rezultat med 69. tekmovalci.  Jan in Jure  sta si prislužila udeležbo na  državno tekmovanje za zlato Stefanovo priznanje, ki je bilo v soboto, 19.04.2016, v MARIBORU  na Fakulteti za naravoslovje. Pomerila sta svoje znanje iz fizike med vsemi mladimi fiziki v Slovenji. Janu je uspelo osvojiti zlato priznanje, Juretu pa je malo zmanjkalo za osvojitev zlatega priznanja.

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo!

                                                                                                                            Mentorica:  Alenka Polenšek