V četrtek, 24. 6. 2021, smo v prvem delu prireditve najprej obeležili 30. obletnico samostojne Slovenije. V ta namen smo že v sredo za šolskim igriščem posadili lipo, ki nam jo je poleg slovenske zastave podarilo Društvo prijateljev mladine. V drugem delu pa smo z deklamacijami, pesmijo, plesom in dramskima igrama pomahali v slovo šoli. Še posebej smo bili počaščeni, da sta se nam na prireditvi pridružili ravnateljica Marjeta Košak in podravnateljica Majda Pinter Zelič, ki se konec šolskega leta upokojita. Vodja podružnice Frida Gubenšek se jima je v nagovoru v imenu vseh šolarjev in zaposlenih zahvalila in jima zaželela mirne in brezskrbne “penzionistične” dni. Poleg njiju pa se je poslovilo še osem naših petošolcev in četrtošolec, ki jeseni odhajajo na matično šolo v Gorico. Učenci so sami na koncu pripravili res prijeten in sproščujoč program. Poleg tega so učiteljice presenetili še z okrašenimi avtomobili, namesto kosila pa s slastno Gajškovo pico. Po kosilu smo se še posladkali s sladoledom, nato pa vsak po svoje odšli poletnim počitnicam naproti.