V projektu Trajnostna mobilnost so sodelovali učenci od 1. do 6. razreda. V tem času smo učiteljice beležile prihode učencev v šolo. Ker nas je zanimal predvsem prihod učencev v šolo na trajnostno-mobilen način, smo izvedli tedensko aktivnost Gremo peš s kokoško Rozi.

Vsako jutro smo učiteljice počakale učence na avtobusni postaji, od koder smo se potem skupaj peš odpravili v šolo. Spodbujale smo prihod učencev peš, s šolskim avtobusom in s kolesom. Za spodbudo so učenci dobili kartico s kokoško Rozi.

Aktivnost so si učenci beležili v dnevnike, učiteljice pa smo zbirale podatke na razrednem plakatu in na skupnem plakatu v avli šole.

S pomočjo staršev smo presegli zastavljeni cilj, saj smo iz začetnih 45,5% prihodov dosegli 98,4% prihodov v šolo na trajnostno-mobilen način. S tem smo si prislužili zlato medaljo kokoške Rozi.

Hvala vsem za pomoč pri izvedbi. Čeprav smo s projektom zaključili, si želimo, da bi učenci čim večkrat v šolo prihajali na trajnostno-mobilen način.

Učiteljice od 1. do 6. razreda