Od petka, 16. 10. 2020 do preklica bo šolsko igrišče zaklenjeno. Več si preberite spodaj.

Glede na trend porasta okužb z virusom SARS- CoV-2 na ravni celotne regije in predvsem Občine Šentjur, kjer je bilo samo v četrtek zabeleženih 10 novih primerov okužb, je župan mag. Marko Diaci izdal odredbo o prepovedi uporabe športnih in drugih javnih objektov in površin v Občini Šentjur.

Do uveljavitve ustreznega odloka oziroma drugačnih nadrejenih navodil s strani države tako Občina Šentjur od polnoči, torej s petkom, 16. oktobrom 2020, prepoveduje zbiranje in zadrževanje ljudi na vseh športnih igriščih in rekreacijskih površinah ter na otroških igriščih in igralih, razen za izvajanje potreb predšolske in šolske vzgoje ter izvajanje organizirane športne dejavnosti, če je ta dovoljena s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ). Prav tako se za potrebe izvajanja amaterskih skupinskih športov prepove uporaba zaprtih športnih površin (npr. telovadnice, večnamenski prostori, idr.) v vzgojno – izobraževalnih zavodih in drugih javnih objektih.

Uredba začne veljati, 16. 10. 2020 od 00.00 ure dalje. Odredba velja do preklica.

ODREDBA_ZAPRTJE JAVNIH POVRŠIN_15.10.2020

Hvala za razumevanje in upoštevanje prepovedi.   Ravnateljica Marjeta Košak