V četrtek, 7. 11. 2019, smo izvedli kulturni dan in nacionalni projekt Rastem s knjigo, ki je namenjen vsem sedmošolcem. Obiskali smo Knjižnico Šentjur, Ipavčevo hišo in arheološko razstavo Rifnik in njegovi zakladi.

Projekt Rastem s knjigo spodbuja bralno kulturo.  Učence spodbuja za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev in za obiskovanje splošnih knjižnic. Ob obisku Knjižnice Šentjur so učenci spoznali značilnosti splošnih knjižnic, iskanje podatkov o knjižničnem gradivu, rokovanje z dragocenejšimi knjigami. Ogledali so si predstavitveni filmček o knjigi, ki so jo vsi sedmošolci prejeli v dar. Letos so bili obdarjeni s knjigo Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor.

Pred obiskom knjižnice smo ob ogledu Ipavčeve hiše spoznali življenje in delo zdravnikov in skladateljev Ipavcev.  Najstarejša obdobja iz preteklosti naših prednikov iz naših krajev smo spoznavali na razstavi Rifnik in njegovi zakladi. Ob obisku kulturnih ustanov smo zbirali žige za reševanje Mega kviza.