Bavarsko deželno ministrstvo za izobraževanje in kulturo že več let organizira tekmovanje Nemci in njihovi vzhodni sosedje – Mi v Evropi (Die Deutschen und ihre östlichen Nachbarn – Wir in Europa). V okviru tega je vsako leto izbrana država, ki jo morajo sodelujoči raziskati. V letošnjem šolskem letu je tema še posebej zanimiva, saj sodelujoči raziskujejo preteklost, sedanjost, naravne danosti in kulturo naše države. Na tekmovanje, ki je organizirano v obliki kviza, se lahko prijavijo tudi slovenske šole, zato so se ga udeležili tudi učenci naše šole, ki so si izbrali nemščino kot izbirni predmet. V kvizu bo med vsemi pravilno rešenimi z žrebom določenih okoli 500 nedenarnih nagrad (npr. knjige, računalniške in namizne igre).

Rešeni kvizi naših učencev so že na poti v Nemčijo. Držimo pesti, da bo kdo od naših učencev prejel tudi nagrado!🙏😊