Les in lepenka sta bila materiala, s katerima so četrtošolci na tehniškem dnevu rokovali. Ugotovili so, da je lepenko kar težko rezati z otroškimi škarjami. Tudi luknjic vanjo se ni dalo narediti z navadnim luknjačem. Spoznali so kovinski luknjač, po katerem je potrebno kar močno udarjati s kladivom, da izreže luknjico. Nekateri so prvič v rokah držali žago in žagali, se mučili, drugim je šlo odlično.  Tudi žebljičkov nekateri niso zabijali še nikoli, drugi so ga s kladivom zadeli in zabili takoj. Ker se pri delu rada zgodi nezgoda, so tudi »pridni mojstri« dobili kakšen udarec po prstih. Les in lepenko so zlepili z lepilom za les. To so se hudovali, ker ne prime takoj! Na podvozje vozička so pritrdili elastiko, ki se navije na os med kolesi. Ko so elastiko navili in voziček spustili, je peljal sam. Nekaterim zelo daleč, drugim ne. Nato smo na voziček pritrdili še balon. To pa je bil notranji pogon! Preizkušali so, na kateri površini je bilo trenje največje. Merili so prevoženo razdaljo vozičkov. Čisto na koncu pa smo organizirali dirko vozičkov. Le čigav se je peljal najdlje?