V projekt Vodni agent smo se vključili v preteklem šolskem letu. Cilji projekta so mednarodno sodelovanje in ozaveščanje otrok o racionalni porabi vode in odnosu do nje. Četrtošolci imajo v razredu merilnik vode in vsak teden skrbno beležijo porabo in pošiljajo podatke na zbirni center. Celo leto se trudijo, da so varčni, skrbijo, da ob koncu tedna številka porabljene vode na merilniku ni prevelika.

V torek, 11. 4. 2017, smo imeli na šolskem dvorišču predstavitev z vodno postajo. Učenci od 1. do 5. razreda so si jo ogledali, govorili o pomembnosti vode, njenih lastnostih, vodnem krogu, vodnem zajetju, o tem, kako pride voda do pipe ter o sami porabi vode in o njenem varčevanju. Na predstavitvi so zelo uživali in obljubili, da bodo z vodo ravnali še racionalneje.