Četrtošolci so na naravoslovnem dnevu zaznavali s čutili. Delo je bilo organizirano po postajah, na vsaki postaji o enem čutilu. Z zaprtimi očmi so pokušali hrano in pijačo ter ugotavljali okus. Prav tako so z zaprtimi očmi prepoznavali vonje, ugotavljali ali so jim prijetni ali neprijetni. Na eni postaji so z zaprtimi očmi tipali predmet in ga sošolcem opisovali tako, da so ga ti lahko narisali. Prav nič enostavno ni bilo. Ugotovili so, da je lego kocke zelo težko sestavljati, če ne vidimo. En drugemu so si risali in pisali po hrbtu in se pri tem zelo zabavali. Pošteno so se namučili, ko so opazovali sličice – optične prevare in odgovarjali na vprašanja. Dogajalo se je še marsikaj. Dopoldne je kar prehitro minilo in učenci so s prijetnimi vtisi zapustili učilnico.