Učenci od 1. do 5. razreda PŠ Prevorje smo imeli v četrtek, 8. 6. 2017, tehniški dan. S sabo smo lahko peljali tudi domače.

Obiskali smo eno najstarejših vojašnic v Sloveniji: vojašnico Boštjana Kekca, kjer smo takoj ob prihodu postali skoraj čisto pravi vojaki: ukazi, skleci, plezanje, skleci, streljanje, oprema gorske enote, skleci, helikopter, skleci, domovinska vzgoja, nagradna vožnja s tovornjakom in priznanja.

Obiskali smo tudi PŠ Bohinjska Bela, kjer so nas prijazno sprejeli. Učenci so nam zapeli šolsko himno, ogledali smo si njihovo šolo ter se igrali na igrišču. Sledil je ogled letališča Jožeta Pučnika na Brniku. Dan smo zaključili na Trojanah: s sladoledom in obiskom trgovine.

Še nekaj vtisov:

Ta dan mi je bil zelo lep. Tam sem uživala, ker ni bilo šole. Lahko smo si ogledali helikopter, ki je šel na Triglav. Zala

Včerajšnji dan mi je bil najboljši. Peljali smo se mimo letališča in videli veliko letal. Ana

Super je bilo mahati z avtobusa tovornjakarjem, ki so nam mahali nazaj. Žiga

Videli smo lepa letala in fajna igrala. Jan J.