50,132 Night Clipart Images, Stock Photos & Vectors | Shutterstock

V četrtek, na prvi junijski dan, je nastopila težko pričakovana NOČ PRAVLJIC v šoli. Zbrali smo se ob 18. 00 uri.  Najprej smo se udobno namestili v naši šolski telovadnici, nato pa je k nam v goste prišla knjižničarka, ga. Jožica Vodeb iz OŠ Slivnica pri Celju. Prebrala nam je knjigo o Zverjascu, s seboj pa je prinesla tudi kostume likov, ki jih najdemo v zgodbi. Z zanimanjem smo najprej prisluhnili zgodbi, se z veseljem preoblekli v kostume in navdušeno dramatizirali. Po dramatizaciji nas je čakala slastna večerja, in sicer kuharica Tinka nam je pripravila palačinke, družina Pacek pa je poskrbela, da smo se na veliko posladkali še z jagodami. Po okusni večerji smo zunaj zakurili ogenj in uživali v petju, plesu in igranju na glasbila. Uživali smo v peki jabolk in penic. Bilo je nadvse zabavno. Ko se je še bolj zmračilo, smo se podali v iskalno akcijo. Prižgali smo si žepne svetilke in se podali na lov za plastificiranimi zverjaščki, ki so jih učiteljice skrile v okolici šole. Joj, kako smo uživali! Okoli 22. 30 ure, smo se pripravili za nočitev. Na svojih ležiščih smo prebirali naše najljubše knjige, ki smo jih prinesli s seboj, nato pa smo pogasnili luči in drug drugemu zaželeli lahko noč. Polni prijetnih vtisov smo zaspali.  Zjutraj so se nekateri učenci zbudili že zelo zgodaj in odšli na jutranji tek z učiteljico Nastjo. Sledil je bogat zajtrk, po zajtrku pa smo nadaljevali s poukom v šoli. Bilo je res nepozabno!

Zapisali učenci 4. in 5. razreda PŠ Prevorje.