Vsi učenci loške šole smo z navdušenjem čakali na dogodek NOČ PRAVLJIC. Nato pa so nam učiteljice povedale, da ga imamo  v petek, 2. 6. 2023. Zelo smo se veselili tega dneva. No, pa je le napočil petek.

Vsi smo morali biti v šoli ob 18. uri z vsemi potrebnimi stvarmi. Zbrali smo se v telovadnici in polovica otrok je predstavila pravljico po svoji izbiri. Nato smo šli na večerjo, pojedli tople sendviče ter se odpravili na igrišče. Zunaj smo igrali štafetne igre ter med dvema ognjema. Potem smo vzeli svoje sladkarije in šli v kino. Tega so učiteljice priredile v učilnici podaljšanega bivanja. Ko smo pogledali film, smo se odpravili v telovadnico. V garderobi telovadnice smo se preoblekli v pižame in se umili.  Potem smo šli spat. Vstali smo ob sedmih zjutraj, si umili zobe in se oblekli v navadna oblačila. Odšli smo na zajtrk. Nato smo se odpravili na pohod po Loki. Ob 9. uri so prišli starši, ki so nas odpeljali domov.

Ta noč pravljic je bila res odlična in upam, da bo še več takših.

                                                                                                                        Alina Centrih, 4. razred