Spoštovani starši!

Vlada Republike Slovenije je sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, ki je bil objavljen 29. 5. 2020.  V osnovne šole se v sredo, 3. 6. 2020, vračajo učenci 6., 7. in 8. razreda.

V šolo se vrnejo vsi zdravi učenci.  Starši morate podati izjavo, s katero zagotavljate, da je vaš otrok zdrav. Izjavo, ki jo najdete tukaj natisnite, izpolnite ter podpišete in jo pošljete po elektronski pošti do torka, 2. 6. 2020, na elektronski naslov tajnistvo@slivnica.si ali jo v šolo prinese otrok v sredo.

POMEMBO: Učenec brez podpisane izjave ne more vstopiti v šolo.

Vrnitev v šolo se odsvetuje:

• Otrokom z zdravstvenimi težavami, seznam bolezni, ki ga je pripravil Razširjeni strokovni kolegij za pediatrijo, (seznam je tukaj
  • otrokom, ki živijo v istem gospodinjstvu, z osebami , ki imajo zdravstvene omejitve (drug otrok, mladostnik, ali odrasla oseba).

Starši se v takem primeru posvetujte z izbranim osebnim zdravnikom.

ORGANIAZCIJA DELA

Pouk bo potekal po urniku, ki so ga imeli učenci pred razglasitvijo epidemije z manjšimi prilagoditvami

V sredo se bo pouk začel ob 8. uri.

Organizacija vzgojno-izobraževalnega  dela  bo potekala malo drugače.

• Učenci nosijo masko ali drugo zaščito v šoli povsod razen v matični učilnici in v jedilnici za mizo.
  • Zadrževanje v garderobi ni dovoljeno. Pri izhodu iz garderobe je obvezno razkuževanje rok.
  • Učenci po prihodu v šolo odidejo v matične učilnice, kjer bodo imeli vse čas pouk in sicer:
    • 6. a v učilnici glasbene umetnosti,
    • 6. b v učilnici kemije,
    • 7. r v učilnici likovne umetnosti,
    • 8. a v učilnici matematika 1 in
    • 8. b v učilnici slovenščina 1.
  • Učenci ne prehajajo med učilnicami in v času odmorov učenci ne zapuščajo matične učilnice.
  • Učenci šolske potrebščine nosijo s seboj in vsak dan poskrbijo, da jih ustrezno razkužijo oz. doma odlagajo na le eno točno določeno mesto, ki ni v stiku z drugimi domačimi potrebščinami in predmeti.
  • Ostala navodila bodo razredniki učencem podali v sredo 1. uro pouka.

PREHRANA

Za učence bomo organizirali poleg  malice tudi kosilo in sicer za vse, ki so imeli kosilo naročeno že prej.

V primeru, da vaš otrok ne bo imel kosila, ga odjavite do torka do 10. ure.

O voznem redu šolskih avtobusov vas bomo obvestili jutri na spletni strani šole. V skladu s priporočili je potrebno na avtobusu nositi masko.

Spoštovani starši, ob koncu obdobja pouka na daljavo se vam najlepše zahvaljujemo za vaše sodelovanje in vključevanje v izobraževanje vaših otrok.

Ravnateljica Marjeta Košak