Svetovni dan čebel in piknik prostor za čebele - Kranjska Gora

Na Prevorju se zavedamo, da so čebele zelo pomembne opraševalke divjih in kmetijskih rastlin. Žal pa je zadnje čase okolje za čebele samotarke vedno manj prijazno, zato smo se odločili, da jim pomagamo s postavljanjem gnezdilnic.

Obiskala nas je ga. Mojca Kunst iz Kozjanskega parka, ki nas je najprej nazorno poučila o čebelah samotarkah in njihovi ogroženosti. Nato pa smo s skupnimi močmi izdelali gnezdilnice iz lesa in trstičja, ki jih bodo učenci v spomladanskem času postavili doma, da bodo čebele vanje odlagale jajčeca in z njimi napolnile luknjice.

Učenci so pri delu uživali, saj so se preizkusili v brušenju lesa, zabijanju žebljev ter si na koncu svojo gnezdilnico tudi okrasili. In kar je najbolj pomembno, s postavljanjem gnezdilnic, bodo čebelam samotarkam ponudili možnost gnezdenja.