Ni učilnica prijazna, če je tiha, če je prazna.

Šolska klop nič boljša ni, če nihče tam ne sedi.

Vse september prebudi, ko se v šolo prismeji.

Prag naše šole je letos veselo prestopilo kar 11 prvošolcev. Sprejeli smo jih učenci in učiteljice s špalirjem ter cvetjem.

Bodoče prvošolce in starše je najprej pozdravila vodja šole Frida Gubenšek. Pripravili smo jim kratek kulturni program, ki sta ga vodili učenki 3. razreda – Karin in Alina.

Razveselili smo jih z deklamacijo, petjem pevskega zbora ob spremljavi učiteljice Anje Brečko, s plesom in dramsko igrico.

Nato so prvošolci z razredničarko Dragico pogumno zakorakali v svojo novo učilnico. Po predstavitvi in druženju v razredu je sledilo še sladko presenečenje – tortica.

Na koncu pa sta nas obiskala še župan občine gospod Marko Diaci in ravnateljica gospa Breda Županc, ki sta prvošolcem in staršem namenila nekaj vzpodbudnih besed. Župan pa jih je obdaril s knjigo, kresničko in rutico.

Z baloni, šolskimi kovčki in lepimi spomini so prvošolci odšli domov.