V petek, 15. 11. 2019, smo na OŠ Slivnica pri Celju imeli naravoslovni dan. Zjutraj smo se ob 8. uri zbrali v telovadnici, kjer smo ob spremljavi harmonik in kitar osnovnošolci, pevski zbor in otroci z vrtca zapeli Čebelarja.

Na šolo so prišli trije čebelarji, gospod Ignac Mastnak, gospod Peter Močnik in gospod Jernej Andrej, ki so bili oblečeni v njihove uniforme. Gospod Jernej Andrej nam je predstavil razvoj in življenje čebel ter vse o čebelarstvu. Povabil nas je tudi na čebelarski krožek in nam veliko povedal o hrani ter o medu, ki ga uživamo. Omenil nam je tudi, da je bila zaradi slabega vremena v mesecu maju letošnja letina bolj slaba.

Po predstavitvi smo učenci odšli v svoje matične učilnice, kjer smo pojedli tradicionalni slovenski zajtrk. Ta je vseboval temen kruh, med, maslo mleko ter jabolka. Nato smo se igrali različne igre za sprostitev, ob 10. uri pa smo se razvrstili v delavnice.

Nekateri so izdelovali različne izdelke za Miklavžev sejem, ki bo 28. 11. 2019 na naši šoli, drugi pa so smo ukvarjali z novinarskimi in literarnimi aktivnostmi, različnimi športnimi dejavnostmi, širili svoje znanje o astronomiji, prvi pomoči, o varni rabi interneta in se spremenila v naravoslovne raziskovalce.

Naravoslovni dan smo končali polni novih znanj in vtisov ter s povsem novim spoštovanjem do medu.

Eva, Larisa, Fiona, Ana

ČEBELA                                                                                ČEBELICE

Čebela pridna kam letiš,                                                   Pomlad že bliža se,

ghdkam drviš?                                                                    in čebelice pripravljajo se

hvsh                                                            sulvuigb   na nove dogodivščine,

Daj mi tvoja krila,                                                                vse skupaj zberejo se in zabava se prične.

hrhda s tabo

gtrzodletim,                                                                         Vse plešejo in opazujejo,

da s tabo zbežim.                                                               kako cvetovi se odpirajo,

rhdrtdhrt                                                                              medtem pa pijejo sladki cvetlični sok.

Da skupaj greva

hfhhdtja,                                                                              Ko zvezdice se pojavijo,

kjer daleč naokrog ni                                                          vse tako lepo zasijejo,

jjgfjnobenega.                                                                      da čebelice kar na travniku ostanejo.

Greva skupaj na širna                                                        Čebelice od rožice do rožice letate,

hfhrpolja in gore,                                                                 cvetni prah nabirate,

gdgda misli se mi                                                                da nam med ustvarite

ztututtodpoče.                                                                      in želje uresničite.

Greva skupaj, greva                                                          Lucija Verk, Ema Skale in Zala Jevšnik, 6.b

hfhfhhfzdaj,

saj čaka naju pravi