Tokrat so nas petošolci z letalom popeljali na Potovanje okoli sveta. Ustavili smo se v različnih državah in spremljali njihove dogodivščine, pri katerih so se jim pridružili vsi učenci naše šole. A na koncu so ugotovili: Povsod je lepo, a doma je najlepše!

Domov so prispeli ravno 25. 6., ko v Sloveniji praznujemo Dan državnosti, zato so odšli še na proslavo ob državnem prazniku. Skupaj s starši, starimi starši, brati, sestrami, tetami… smo se spomnili leta 1991 in takratnih dogodkov, zapeli Himno ter prekrasno pesem Ansambla Avsenik: Slovenija od kod lepote tvoje.

Na koncu so se otroci s pesmijo poslovili od petošolcev in jim zaželeli vse dobro v Gorici.

Kot se spodobi, je sledila podelitev spričeval, priznanj in pohval. Vodja šole Marija Frece Perc je podelila tudi zahvale gostom, ki so nam to šolsko leto stali ob strani.