29. maja 2018 so v Knjižnici Šentjur med reševalci 12. cikla Slovenskega knjižnično-muzejskega MEGA kviza z naslovom KRAS =kamen+voda izžrebali tudi 17 učencev z naše šole. Učenci od tretjega do devetega razreda so med letom izpolnjevali kvize na temo kraškega sveta. Najbolj pridni reševalci kviza so bili devetošolci, saj so rešili vseh pet sklopov: Luknjasti kraški svet, Vse se je začelo v morju, Skrito kraško podzemlje, Jama: včasih zatočišče za praljudi, danes na žalost za smeti, Človek in kras. Izžrebani učenci so bili nagrajeni z vstopnico za kopanje v Thermani Laško: Maša Maček, Sara Belina, Nika Tanšek, Tamara Završek, Sara Žafran, Nuša Tovornik, Nejc Žafran, Nik Zendzianowsky, Žan Debelec, Ana Bobnar, Marko Završek, Luka Mansutti, Aljaž Voga, Kristina Planko, Tamara Hudournik, Eva Robič in Jure Kokol.

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz je moderna oblika knjižnično-informacijskega opismenjevanja, zato ga vključujemo v ure knjižničnega informacijskega znanja. Organizacijsko in strokovno MEGA kviz vodi Mestna knjižnica Ljubljana, Pionirska – center za mladinsko književnost in knjižničarstvo, ki je letos sodelovala z Notranjskim muzejem Postojna.

Dostopnost