Prvi september je bil poseben dan za 22 prvošolčkov. Nasmejanih, veselih, radovednih in znanja željnih obrazov so polni pričakovanj stopili skozi vrata učenosti.
Program dobrodošlice so izvedli njihovi starejši bratje in sestre, ki so s ponosom pokazali kaj so se že v šoli naučili in jih sprejeli medse.
Gospod policist je poudaril prometno varnost otrok na poti v šolo in iz nje ter jim nadel rumeno rutico. Na obisk je prišel tudi Nodi, tokrat kar s kolesom. Po predstavitvi so z njim odšli rešiti svojo prvo šolsko nalogo. Vsi so bili uspešni, zato so dobili nagrado. To pa še ni bilo vse. Presenetil jih je tudi s slastno torto in baloni. Ta prav poseben dogodek, pa je zaključil gospod župan, ki je obiskal prvošolce in njihove starše. Namenil jim je nekaj spodbudnih besed in učencem poklonil knjigo, rutico in kresničko.
Bilo je živahno, igrivo, nasmejano, sladko in nepozabno.
Naj ta dan vsem prvošolcem in njihovim staršem ostane v lepem in trajnem spominu.