Turistični krožek se je v četrtek, 20. aprila 2017, v mariborskem Mercator centru Tabor udeležil sklepne turistične tržnice v okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava, ki ga že 31. leto organizira Turistična zveza Slovenije.

Na sklepni tržnici so se predstavljali najboljši udeleženci festivala, ki je letos nosil naslov Potujem, torej sem. Na prireditvi je 35 najboljših ekip (več kot 400 učencev in njihovih mentorjev) predstavilo svoje turistične programe. Naš krožek se je predstavil s programom Po poteh kozjanskega razbojnika Robina Hooda , v katerega je vključil znamenitosti Prevorja in zgodbe o razbojniku Guzeju.

Strokovna komisija je na sklepni tržnici izbrala 16 najboljših stojnic, poleg tega pa so posameznikom ali ekipam podelili še posebne nagrade, med katerimi je naš krožek prejel zlato priznanje za najizvirnejšo postavitev stojnice.

Več si lahko o projektu preberete na spletni strani Turistične zveze Slovenije, kjer si lahko ogledate tudi več fotografij.