V petek, 24. marca 2017, nas je v okviru nacionalnega projekta Svet v učilnici (World in Classroom) obiskala Veronika Starkova, študentka slovenščine iz Moskve.

Četrtošolci in petošolci iz PŠ Loka so Veroniko pričakali s pozdravom v ruščini, ki so ga v cirilici napisali na tablo. Skupaj so preživeli prvi dve šolski uri, pri katerih jim je predstavila Rusijo in Moskvo – kot je dejala – skozi svoje oči. Na OŠ Slivnica pri Celju so njeni zanimivi predstavitvi prisluhnili učenci 5. in 8. razreda. Mlajši učenci so si med drugim ogledali tipično rusko risanko, šteli v ruščini do deset in za njo ponavljali krajšo rimo. Ker Veronika študira slovenščino, smo jo povabili tudi k pouku slovenščine v 5. razredu, nad katerim je bila zelo navdušena. Zadnjo šolsko uro je preživela s skupino devetošolk, ki so z njo posnele spodnji intervju.

Ob slovesu smo Veroniki zaželeli vse dobro na njeni nadaljnji poti in jo povabili, da nas obišče še kdaj.

Nekaj utrinkov z njenega obiska si lahko ogledate v spodnjem filmčku:

 

Intervju:

 

IN ENGLISHhttps://glincaenglish.wordpress.com/interviews/