Zakaj imajo mame praznik?

Mame imajo praznik zato,

da ne bi pozabile nase,

in se spomnile na to, 

da zunaj pomlad rase.

 

Da niso na svetu kar tako, 

ker mame imajo otroke,

da jim je pri srcu toplo,

ko jim od rož zacveto roke. 

 (Bina Štampe Žmavc)

 

Danes, 25. marca praznujemo materinski dan, ki je praznik posvečen mamam in je priložnost, da vsak izmed nas svoji mami pokaže hvaležnost za vso dobroto, skrb in ljubezen, ki jo mame nesebično razdajajo svojim otrokom. 

Naši učenci razredne stopnje so se svojim dragim mamicam za ljubezen in vse dobro, kar naredijo za njih, zahvalili že v četrtek, 21. 3. 2024, s prireditvijo ŠOPEK SREČE. Na prireditvi so se jim pridružili tudi otroci iz vrtca. Skupaj so pripravili  lep program. S petjem, plesom, igro in prijaznimi besedami so se dotaknili src vseh prisotnih, še posebej pa src svojih mamic.

Drage mame, vse najlepše ob materinskem dnevu!