Četrtošolci in petošolci loške šole so imeli v sredo, 20. 3. 2024, tehniški dan. Izdelovali so nočno svetilko ter hladilno torbo.

Učenci 4. razreda so se pogumno in odgovorno lotili izdelovanja, saj so za končni izdelek morali oblikovati podstavek, senčilo ter električni krog. Vse skupaj so morali povezati tako, da je nočna svetilka zasvetila. Delo je bilo težko, so dejali, toda uspelo jim je. Prav vse svetilke so zasvetile in tudi učencem je zasijal na obrazu nasmeh zadovoljstva.

Petošolci so po načrtu izdelali hladilno torbo. Tudi ti so skrbno rezali, lepili, sestavljali dele in notranjost hladilne torbe “oblekli” s stiroporom. Nastali so zanimivi in uporabni izdelki, saj si bodo v vročih dneh lahko malce ohladili napitke.