Plavalni tečaj (03. 10. 2016 – 07. 10. 2016)

Učenci 3. razreda OŠ Slivnica pri Celju so letos izvedli 20 urni plavalni tečaj plavanja v CŠOD Burja, v Seči.

Vsi dnevi so bili zapolnjeni z raznimi dejavnostmi. V prvi vrsti je bilo plavanje. Učenci so bili v bazenu dopoldan in popoldan. Kadar niso bili v bazenu pa so bili na dejavnostih. Spoznavali so okolje, v katerem so ta teden bivali. Seznanili so se z vremenom in vetrovi, ki so značilni za to okolico, izvedeli katera sol je najboljša in od kod prihaja, pogledali od daleč soline, obiskali kamnite kipe, obiskali marino, pokukali na obalo, se sprehodili do slaščičarne, nabirali moči v fitnesu na prostem, razgibavali svoja telesa na igralih, se igrali družabne igre, se sproščali ob gledanju risanke, obiskali vrt kaktusov, izdelali in pisali razglednice, predvsem pa so se veliko družili med seboj in z učiteljicami.

Vsak dan so nestrpno pričakovali in se ga veselili in z vsakim dnem so bili bolj utrujeni.

Seveda pa so poskrbeli tudi za svoje želodčke (pet obrokov na dan). Vsak je imel tudi svojo zadolžitev. Prednostna naloga je bila skrb za samega sebe: ureditev samega sebe, pospravljanje za seboj, skrb za svoje stvari, priprava na dejavnosti in plavanje. Poleg tega so  morali skrbeti za urejenost postelje in sobe, skrbeti za ključe,  pripravljali in pospravljali so mize pred in po  obrokih.

Vreme je bilo čudovito tako, da so izvedli vse načrtovane dejavnosti in se vsi zdravi vrnili domov.