V četrtek, 26. 10. 2023, smo s policisti policijske postaje Šentjur izvedli aktivnost »Otroci za varnost v prometu« ob prihajajočem mesecu preprečevanja zasvojenosti, ki poteka vsako leto novembra. V okviru akcije so otroci ustvarjali na temo promet in alkohol. Namen akcije je ozaveščanje splošne javnosti o problematiki alkohola v prometu. Pri izvedbi so policisti izvajali kontrolo prometa,pri voznikih izvedli test alkoholiziranosti, otroci pa so delili zgibanke z obrisom roke na kateri je bilo narisano ali napisano sporočilo. Otroci imajo veliko moč v svojih brihtnih glavah in ustvarjalnih rokah. Otroška beseda in slika lahko seže v srca voznikov in odraslih in nagovori odgovornost odraslih, da ne bi bilo alkohola v prometu. Pazite nase in na druge ter srečno vožnjo!