Mesec oktober je mesec požarne varnosti in vsako šolsko leto ga v šoli obeležimo z izvedbo vaje evakuacije ter predavanjem o naravnih nesrečah.

Tako sta nas v petek, 13. oktobra, v šoli obiskala gasilca, g. Darko Mikša ter g. Urban Gobec. Seznanila sta nas z letošnjo temo požarne varnosti, ki nosi naslov Požar v naravi. Tako smo izvedeli, kako lahko že majhen izvor ognja ali iskrenje v naravi hitro zanetita požar velikih razsežnosti, se seznanili z ukrepi za preprečevanje požarov ter ponovili, kako ravnati v primeru naravnih nesreč. Sledila je izvedba vaje evakuacije in ugotovili smo, da jo vsako leto boljše opravimo. Gasilca sta se v šolo pripeljala s čisto novim gasilskim avtomobilom in komaj smo vsi čakali, da smo si ga ogledali. Škoda, da se nismo mogli z njim tudi peljati! Morda kdaj drugič, sta povedala gasilca.

Predstavnikoma PGD Loka pri Žusmu se najlepše zahvaljujemo za predavanje, izvedeno vajo evakuacije ter možnost ogleda gasilske opreme.