V petek, 10. 3. 2023, so imeli učenci osmega razreda drugačen šolski dan. V šolo so prišli v popoldanskem času ter se z avtobusom odpeljali v Maribor, kjer so si najprej ogledali arhitekturno razstavo najvidnejšega mariborskega modernista Saše Deva. Po obisku Umetniške galerije Maribor so se odpravili v center mesta in si še v živo ogledali arhitekturo drugega največjega slovenskega mesta.

Sledil je ogled muzikala Figarova svatba na II. Gimnaziji Maribor. Mladostno, glasbeno predelavo nekoč najbolj revolucionarne komedije v svetovni literaturi so predstavili igralci, plesalci in pevci v izvedbi English Student Theatra. Učenci in učitelji so zelo uživali v dve in pol uri dolgi angleški predstavi s podnapisi, saj so lahko »zaplesali« in zapeli ob svetovno znanih uspešnicah, ki so stalnice tudi na slovenskih radijih.