Sedmošolci smo se v petek, 30. septembra 2022, skupaj z učiteljicami odpravili v Prekmurje. Najprej smo se odpeljali v vas Ižakovci, kjer se nahaja Otok ljubezni z znanim plavajočim mlinom na reki Muri. Spoznali smo veliko značilnosti reke Mure, po njej pa smo se tudi zapeljali s prevoznim sredstvom brod. Pot smo nadaljevali v vas Filovci, ki jo imenujejo tudi lončarska vas. Pokazali so nam staro peč za žganje keramike in prikazali postopek izdelave posode, nato pa smo si ogledali panonsko hišo. Ustavili smo se v restavraciji Čarda, kjer so nas lepo pogostili. Pot smo nadaljevali v doživljajski park Vulkanija, kjer so nam na zelo zanimiv način prikazali vulkane in minerale, pri tem pa jim je pomagal prijatelj Oli. Domov smo odšli z novim znanjem, izkušnjami in prijetnimi vtisi celotnega dne.

Skupaj smo doživeli res čudovit dan. 

Leja Loknar