Slovenska karitas vas že osmo leto vabi k podpori in sodelovanju v akciji Pokloni zvezek. Z akcijo želimo zbrati čim več zvezkov za socialno ogrožene otroke in otroke spodbuditi k solidarnosti s sovrstniki. Akcija je bila z vašo pomočjo v preteklih letih zelo uspešna. V letu 2015 je sodelovalo 270 osnovnih šol in 90 vrtcev, v katerih se je zbralo več kot 25.000 zvezkov.
Veseli bomo, če se boste tudi letos priključili k tej akciji.

Otroke in starše prosimo, da poklonijo nov, velik, črtan zvezek za osnovnošolce, ki tudi v Sloveniji potrebujejo pomoč. Vsak otrok bo prejel razglednico, ki vam jih bomo poslali. Otroci doma ali v šoli zapišejo sporočilo, misel, pozdrav … in/ali narišejo tudi risbo za skritega prijatelja v stiski, ki bo zvezek prejel. Razglednico nato vložijo v darovani zvezek. Misli lahko tudi skupaj preberete pred celim razredom. Učenci zadnje triade pa lahko pripravijo tudi koncert ali drug dogodek ter namesto vstopnine zbirajo zvezke.

Akcija zbiranja zvezkov bo potekala do 10. junija 2016.