V petek, 10. 6. 2022, so se šestošolci najprej odpeljali v kraj Bistra blizu Vrhnike, kjer so v Tehniškem muzeju pod vodenim ogledom spoznavali svet gozdarstva, lovstva in prostoživečih divjih živali, ki živijo na slovenskem ozemlju. Očarala jih je tudi zbirka starodobnikov in še posebej prestižna zbirka avtomobilov, ki jih je uporabljal jugoslovanski predsednik Tito.

Sledila je vožnja do Ljubljane, kjer so se s tirno vzpenjačo povzpeli na Ljubljanski grad. Tam so spoznali pestro zgodovino gradu in glavnega mesta s pomočjo »Časovnega stroja«, ki jih je popeljal skozi pomembna zgodovinska obdobja. Povzpeli so se tudi na vrh stolpa, kjer se je ponudil čudovit razgled na našo prestolnico.

Nazadnje so obiskali še Hišo iluzij in si pridobili veliko zabavnih in poučnih doživetij s preizkušanjem svojega čutnega zaznavanja.

Domov so se vrnili polni lepih vtisov, novega znanja in prijetnih doživetij.