Vrnili smo se s prvomajskih počitnic in naše misli so že bile usmerjene v novo doživetje. Nestrpno smo pričakovali petkov večer … Okoli šeste ure smo se pričeli zbirati na šolskem dvorišču, kjer smo z lovljenjem sprostili nekaj odvečne energije. Nato pa smo se lotili urejanja ležišč. Pripravili smo športne blazine ter nanje skrbno položili spalne vreče, vzglavnike ter kakšno igračo. Noč pravljic se je, kot se za takšno noč tudi spodobi, pričela s pravljico. Sledila je večerja ter ples v telovadnici. Naučili smo se »šivati kovter«, ponovili smo polko ter nekaj drugih zabavnih plesov. Še povsem razigrani smo se lotili izdelovanja mišk – knjižnih kazalk, ki nam bodo v pomoč pri nadaljnjih branjih. Preoblekli smo se v pižame, si umili zobe ter se udobno namestili za poslušanje nove pravljice. V soju svečk smo počasi zaspali … Zjutraj smo najprej pospravili ležišča. Največ težav nam je seveda povzročalo zlaganje spalnih vreč. Sledil je težko pričakovani zajtrk – palačinke. Za konec našega druženja smo narisali najljubši dogodek preteke noči, uredili razstavo, razdelili diplome in se nasmejani ter bogatejši za še eno izkušnjo vrnili domov.