Učenci I. triade so v četrtek, 5. 5. 2022, imeli naravoslovni dan. Obiskali so največjo za turiste urejeno kraško jamo z bogato zgodovino na Štajerskem Jamo Pekel, staro več kot 3 milijone let. Jama leži sredi Ponikvanskega krasa, severno od Šempetra v Savinjski dolini. Vodič jih je vodil skozi čarobno kraško jamo, polno zanimivih kapnikov, ki so s kančkom domišljije v otroških očeh pričarali vrsto zanimivih podob. Že ob vstopu v jamo se je nad vhodom razkrila podoba hudiča. V jami so spoznali vodno in suho kraško jamo v kateri živijo številne rastlinske in živalske vrste. V njej je čudovit slap, ki pričara močan zvok šumenja. Jamo so zapustili skozi umetno izdelan izhod na vrhu, kjer so stopili nazaj na sonce sredi prelepega pokrajinskega parka. V šolo so se vrnili z novimi spoznanji in vedenjem o podzemnem svetu, ki so ga uporabili pri izpolnjevanju učnih nalog o Jami Pekel.