Zveza prijateljev mladine že od leta 1954 pripravlja program Teden otroka. Tokrat je potekal od 4. do 10. oktobra 2021. Njegova osrednja tema je bila RAZIGRAN UŽIVAJ DAN, s ciljem, poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja. Temu cilju smo še posebej v tem tednu skupaj z učenci stremele učiteljice PŠ Loka pri Žusmu. Upoštevajoč želje otrok, smo tako vsak dan pripravile osrednjo dejavnost:

  • PONEDELJEK: igre v gozdu
  • TOREK: obujanje starih običajev (ličkanje in luščenje fižola ob zvokih harmonike gospoda Tinčeka Žlendra) ter vožnja s skiroji ali kolesi
  • SREDA: kino dan in kokice
  • ČETRTEK: ustvarjanje iz naravnih materialov, ki so nam ostali od torka
  • PETEK: športne igre v telovadnici in izvedba dobrodelne akcije Drobtinica

Poleg teh dejavnosti smo še v tem tednu sodelovali v natečaju Mala pozorna nogavička, vključili pa smo se tudi v vseslovensko akcijo Razirani koraki, katere namen je štetje korakov na sprehodih. Z učenci smo tako v tem tednu skupno zbrali zavidljivih 67731 korakov.

Če bi s tremi besedami morali opisati letošnji teden otroka na PŠ Loka pri Žusmu, bi ga zagotovo lahko takole: razigran, sproščen, družaben.

Da to drži, se lahko v galeriji slik prepričate tudi vi.