Cesta ni igrišče!

Tako nam je v petek, 3. 9. 2021, povedal policist Uroš Malgaj, ko smo se z njm pogovarjali o prometni varnosti. Sprehodili smo se po Loki in opazovali nevarne točke, se pogovorili o pravilnem ravnanju na cesti pri hoji in vožnji s kolesom. Kar nekajkrat smo ponovili in utrdili pravilno prečkanje ceste na prehodu za pešce pri avtobusni postaji. Strinjali smo se z gospodom policistom, da je na cesti potrebno zares biti previden in tudi viden, kajti nesreča nikoli ne počiva. Konec našega poučnega sprehoda je naznanila sirena policijskega avtomobila.

Ta dan je pred šolo potekala tudi akcija Varno v šolo, s kolesom ali peš, da pri pouku boš svež. Gospa Karin Zupan (CKZ Šentjur) je otrokom in staršem delila zloženke, ki so z besedo in sliko vabile otroke, da prihajajo v šolo na trajnostni način.