V šolskem letu 2020/2021 se je na podružnici Loka pri Žusmu pri vrtnarskem krožku, kljub šoli na daljavo, kar precej dogajalo. Učenci so se srečali s presajanjem rož. Jeseni in spomladi so nasadili cvetlična korita pri šoli, iz afriških vijolic pa so si naredili potaknjence, za katere bodo še najprej pridno skrbeli čez počitnice. Spomladi so v lončke sejali različno zelenjavo, za igriščem pa je zopet zaživel šolski vrtiček. Potem ko so učenci nanj posadili različna zelišča, zelenjavo ter jagode, so zanj skrbeli in ga tudi redno čistili. Do konca šolskega leta jim je na njem uspelo pridelati krompirček, solato, jagode in redkvico, medtem ko korenje, paradižnik in grah še vedno pridno rastejo. Z vsemi pridelanimi dobrotami so si učenci tudi nekoliko potešili svoje “lačne”  trebuščke. Maja so si pripravili še sirup iz smrekovih vršičkov, ki jim bo v pomoč pri odganjanju kašlja in bolečega grla. Nekaj utrinkov z vrtnarskega krožka si lahko ogledate v spodaj.