V petek, 4. 6. 2021, smo se učenci 8. razreda odpravili na ekskurzijo. Pot smo začeli ob 8.00, pred našo šolo, kjer smo spoznali našega prijaznega vodiča Klavdija in nato krenili v  Celje na avtocesto. Ob 9.30 smo se ustavili na bližnjem počivališču, kjer smo pojedli malico. Nato smo se odpravili naprej in kmalu prispeli na željeno destinacijo, Cerkniško jezero. Tam smo spoznali še drugega vodiča, Davida. Najprej nam je povedal nekaj o pravilih obnašanja, potem pa nas je vodil po 3 kilometre dolgi poti ob presihajočem Cerkniškem jezeru, do zelo lepe razgledne točke, kjer nam je povedal veliko zanimivosti. Omenil nam je tudi, da se na tem območju nahajajo medvedi. Na zelo lepi razgledni točki ob jezeru smo si tudi malo oddahnili od dolge in vroče poti. Zatem smo se odpravili na kosilo v restavracijo, ki nosi ime po Janezu Vajkardu Valvasorju. Tam smo se najedli, nato pa smo se napotili proti Ljubljani, kjer smo se sprehodili po centru mesta in si ogledali Robbov vodnjak, znamenito Plečnikovo zgradbo NUK in tržnico, Tromostovje s Prešernovim spomenikom, in še druge zgradbe. Ko smo prišli do Prešernovega spomenika, smo se lahko sprehodili po Ljubljani, nato pa smo obiskali še Hišo eksperimentov. Tam smo si ogledali in preizkusili mnoge zanimive eksperimente. To je bila naša zadnja postojanka. Iz Ljubljane smo se odpravili v poznih popoldanskih urah. Na poti proti domu je na avtobusu potekal kviz, katerega zmagovalec je prejel nahrbtnik turistične agencije Orel. Domov smo se vrnili polni lepih vtisov, saj smo spoznali veliko poučnega in zanimivega.