Ob Mednarodnem dnevu matematike 2021 pod naslovom “Matematika za boljši svet” smo poslali na natečaj izdelke naših učencev, ki so jih ustvarjali v času pouka na daljavo.

Iz naše šole sta nagrado dobila Kiara Turnšek iz 8.razreda, ki je izdelala družabno igro z različnimi matematičnimi nalogami in z natančno opisanimi pravili, ter Klemen Kladnik 8.r., ki je na plakatu prikazal lep model konstrukcije diagonal v večkotniku  s pisanimi vrvicami.

 

Na spletni strani DMFA so objavili rezultate natečaja “Matematika za boljši svet”. Komisija je imela zelo težko delo, saj je bilo res veliko čudovitih prispevkov. Nagrajene izdelke si lahko ogledate v virtualni razstavi.

Čestitamo za lepe domiselne izdelke in vam želimo še veliko matematičnega veselja in ustvarjalnosti!

Učiteljica matematike Alenka Polenšek